Czym jest Sesja Buduarowa?

Sesja Buduarowa, bardzo często nazywana też kobiecą sesją zdjęciową lub sesją sensualną.

Fotografia Buduarowa przede wszystkim jest sposobem pracy / podejściem do portretów intymnych to wieloetapowy proces, który kładzie ogromny nacisk na obsługę klientki, konsultacje/rozmowy, psychologię, umiejętności fotograficzne i stworzenie warunków, w których zrobi rzeczy o jakich nie myślała, że jest w stanie zrobić. Buduar nie jest konkretnym sposobem oświetlenia lub doboru garderoby w fotografii portretowej. Nie są to po prostu zdjęcia w bieliźnie.

Sesja Buduarowa jest usługą głównie skierowaną do kobiet, które z różnych powodów chcą mieć zmysłowe zdjęcia. Znaczna większość klientek decydujących się na buduarową sesję fotograficzną nigdy nie stała przed obiektywem aparatu w bieliźnie lub częściowo/całkowicie nago oraz nie posiada żadnego doświadczenia w modelingu. Również przeznaczają niewiele czasu na pracę nad swoim wyglądem, ponieważ w przeciwieństwie do modelek ich źródłem utrzymania nie jest pozowanie w sesjach zdjęciowych.

Żadna z moich klientek ani osoba widoczna na zdjęciach w portfolio nie jest zawodową modelką, a znaczna większość nie miała sesji tego rodzaju w ogóle. Mimo tego wszystkie po sesji otrzymywały zdjęcia, na których wyglądają pięknie, kobieco i pewne siebie.
Między innymi na tym polega moja rola, jestem po to aby Ci wszystko stopniowo, krok po kroku wyjaśnić i pokazać zaczynając od ekspresji twarzy, poprzez ruch rąk, ułożenie ciała a kończąc na takiej prostej ale jakże ważnej rzeczy jaką jest oddychanie.

Wszystkie rzeczy najpierw pokazuje na swoim przykładzie, na tyle na ile mężczyzna jest w stanie…, więc jest też trochę śmiechu (może trochę więcej niż trochę ;)